Zidoo UHD3000

60 %
Zidoo UHD3000, Realtek RTD1619DR, XMOS+ESS 9068 DAC, Android 9.0. 4GB DDR4 RAM, 32GB eMMC   Model UHD3000 je vlajkovou lodí společnosti Zidoo, obsahuje různé inovace základních...
26 990 Kč
Doprava zdarma, Do 3 dnů
Doporučená nabídka Luxusní-elektronika.cz
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (2)

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 472 recenzíDalší informace
Do 2 týdnů • 1 variantaZdarma57 recenzíDalší informace

Popis produktu

Zidoo UHD3000, Realtek RTD1619DR, XMOS+ESS 9068 DAC, Android 9.0. 4GB DDR4 RAM, 32GB eMMC   Model UHD3000 je vlajkovou lodí společnosti Zidoo, obsahuje různé inovace základních...

Parametry produktu

Výrobce

Recenze

 • , zakoupeno v Neven

  Doporučuje produkt

  60 %
  • Jako přehrávač pro vnitřní síť celkem ok
  • Zvládá jak Dolby Vision, tak HDR 10+
  • Možnost si vybrat ze dvou firmware. Jeden obsahuje i obchod google play pro instalací androidovských aplikací a je nutné si jej stáhnout z internetu, druhý, dodávaný v přístroji, je bez google play a případné další aplikace je nutno získat ve formátu apk a do přístroje je ručně nainstalovat.
  • Komu se nelíbí vestavěný přehrávač, může si doinstalovat kodi.
  • Vestavěný přehrávač si z internetu sám stáhne plakáty filmů, či hudebních alb, které se mu podaří rozeznat, včetně popisu děje v češtině, aniž bylo nutno instalovat nějakou další aplikaci, u některých filmů i ukázky s českými titulky. Nepozná však pochopitelně všechno.
  • Dodávané dálkové ovládání umožnuje pod čtyři barevná tlačítka uložit rychlé vyvolání určitého nastavení nebo spuštění vybrané aplikace, aniž je nutné je hledat v různých menu.
  • Má dva výstupy hdmi, jeden pro obraz a zvuk, druhý jen pro zvuk. To je ideální pro případy, kdy máte např. televizi, která umí Dolby Vision a av receiver, který Dolby Vision neumí, ale chcete jej využít pro kvalitní zvuk, např. Dolby Atmos - jeden hdmi kabel zapojíte do televize pro kvalitní obraz, druhý do av receiveru pro kvalitní zvuk.
  • Složité nastavování, dodaný návod obsahuje jen naprosté základy
  • Podle mého názoru by měly všechny výstupy fungovat současně, namísto toho když použijete analogový výstup, vypne se hdmi či spdif, když zapnete hdmi nebo spdif, tak se vypne vnitřní DAC apod. Výsledek je, že pokud máte více připojení, tak se snažíte neustále něco nastavovat a ne jen jedním tlačítkem přepnout zdroj a často neslyšíte nic nebo nižší rozlišení, protože zvolená kombinace povelů nevyhovuje nebo nefunguje.
  • Vzhledem k tomu, že přístroj může sloužit i jako DAC po připojení externího přehrávač, je škoda že jako vstup má jen usb. Hdmi, coax, RCA, spdif jsou jen výstupy, a to ještě problematicky nastavitelné, viz výše
  • V reklamách se deklaruje, že tento přehrávač, jako jeden z mála, umí dekódovat mqa nahrávky i svým hardware, tedy umožní např. 24bit/192kHz, zatímco softwarové přehrávače neumí více než 96 kHz (dáno licencemi mqa). To je důležité zejména při přehrávání z Tidalu, který takovými nahrávkami disponuje. Bohužel nelze ověřit, zda je to pravda, přístroj nikde při přehrávání neukazuje, jakého rozlišení dosáhnul. Pokud doinstalujete alternativní přehrávač, který rozlišení ukazuje (USB Audio Player Pro, který sám i bez hardware dokáže 96 kHz), tak ten i při různých kombinacích zapojení ukazuje u nahrávek 192 kHz, že do DAC pouští jen 96 kHz. Podrobnější návod k nastavení mqa jsem nikde nenalezl, což je velká škoda, protože právě "plné mqa" má být jednou z velkých konkurenčních výhod tohoto přístroje.
  • Neobsahuje Android TV, ale klasický Android 9. To je zároveň výhoda i nevýhoda. Výhoda je v tom, že aplikací pro klasický android je mnohem více než pro android tv, nevýhoda spočívá ve skutečnosti, že aplikace pro klasický android se velmi špatně a nekomfortně ovládají přes dálkové ovládání.
  • Přístroj nemá vlastní dekodér Dolby Atmos či dts-x apod., pokud nastavíme správnou volbu, přepošle zvukový signál beze změny do av receiveru, který (pokud příslušné dekodéry má) atmos a dts-x rozkóduje pro jejich plné využití, to je ok. To platí pro filmy z vestavěného přehrávače či ze správně nastaveného kodi. Bohužel však totéž neplatí pro hudební nahrávky v Dolby Atmos z Tidalu, kde se na obrazovce objeví, že přijímač Dolby Atmos neumí a přepne do běžného sterea a "atmosovský" signál do av receiveru nepustí.

  Hlavní předností přístroje je možnost zpracování jak Dolby Vision a HDR 10+. Disponuje dobrým vestavěným DAC, který je možno použít i pro externí přehrávače připojené přes usb vstup (hdmi či jiný vstup nemá, jen výstupy). Velmi důležitá je možnost použít současně dvou výstupů hdmi (viz výše). (Např. při srovnání s velmi dobrým přehrávačem nvidia shield - nvidia se už léta urputně brání zařadit hdr10+, novější modely (od r. 2019) Dolby Vision umí, má jen jeden hdmi výstup, není chápána jako DAC, má Android TV, umí rozkódovat Dolby Atmos z Tidalu, mqa ale jen základní, lépe se ovládá a je pětkrát levnější, zdá se mi u ní i lepší obraz). Ideální by bylo sloučit oba přístroje do jednoho. :-) Pokud by výrobce zapracoval na firmware, aby přístroj šlo jednoduše ovládat a plně využít jeho schopnosti v případě vstupu i výstupu signálů z různých zdrojů či aplikací bez složitého nastavování (především plného využití Tidalu s "plným mqa"), pak by šlo o přístroj, který by šlo velmi doporučit. Výhrady se netýkají jen Tidalu, celkově přístroj je přístroj zaměřený spíše na přehrávání toho, co máte doma uloženo na discích, počítačích apod. (filmy, hudba). Spolupráce s tím, co přichází zvenku (Tidal, problémy jsou prý s Netflixem apod.) je na podstatně horší úrovni, a to jak z hlediska ovládání, tak nemožnosti využít plnou kvalitu.

Parametry produktu

Výrobce

Popis produktu

Zidoo UHD3000, Realtek RTD1619DR, XMOS+ESS 9068 DAC, Android 9.0. 4GB DDR4 RAM, 32GB eMMC  

Model UHD3000 je vlajkovou lodí společnosti Zidoo, obsahuje různé inovace základních AV dekódovacích technologií. Jedná se o špičkový mediální přehrávač, který kombinuje přehrávač UHD videí s HiFi audio-dekódováním. Má vynikající design a zpracování, top SOC a paměť 4 GB DDR4+32 GB eMMC. Podporuje Dolby Vision VS10 a vylepšené 4K 12Bit HDR10+/Dolby vision dekódování. Podporuje ESS 9068 DAC audio dekódování, MQA a DSD512 hardwarové dekódování.  

Přehled funkcí:

Standardní velikost 430 mm, vynikající struktura s panelem z hliníkové slitiny, matným horním krytem, zesíleným dnem a nárazuvzdornou podložkou.

Nová generace Realtek RTD1619 DR šesti-jádrového 64-bit A55 CPU s větší kapacitou sběrnic a vyšší výpočetní účinností.

Rozsáhlá paměť 4 G DDR4 + 32 GB eMMC, šířka pásma 64-bit, systém běží plynule.

XMOS+ESS9068 DAC podporuje tvrdé dekódování MQA/DSD512/PCM 768 KHz 32 Bit.

Podporuje MQA, SACD ISO (stereo), DSF, DFF, WAV, FLAC atd. a plynulé přehrávání a CUE track.

Podporuje USB DAC stejně dobře jako špičkové audio dekodéry, je také kompatibilní s Windows 7/10, MAC OS a Android.

Velmi kvalitní přepínací zdroj napájení + velký toroidní lineární zdroj napájení, který je speciálně navržen pro nezávislé audio a video obvody, zajišťuje silný zdroj energie a dobrý výstup signálu.

Audio dekódování s dobrou kvalitou reprodukce zvuku podporuje plně vyrovnaný XLR a RCA analogový výstup zvuku.

Díky duálnímu oddělenému HDMI audio a video výstupu si můžete najednou užívat 4K videa a HD zvuk, bez nutnosti vylepšení AV zesilovače.

Operační systém Android 9.0 poskytuje výrazně vylepšený výkon a stabilitu systému, systém funguje plynule a bezproblémově.

Velký LED displejový panel, duální skryté NSS s patentovaným HDD, každý HDD podporuje kapacitu až do 16 TB.  

Zabudovaný VS10 kvalitní obrazový engine podporuje Dolby Vision, zpracování a mapování jakéhokoli obrazu do barev podobných Dolby Vision, což výrazně zlepšuje kvalitu obrazu.

HDMI 2.0 podporuje 4K 60Hz výstup typu „point-to-point“, HDR (HDR10/HLG/HDR10+/Dolby Vision), 12 Bit, BT.2020 širokou škálu barev a YCbCr 4:4:4 prostor barev. Podporuje výstupní třídimenzionální vícekanálový audio formát, založený na objektu.

Přesnější zpracování HDR10 statických metadat (MaxFall, MaxCll), díky čemuž může obraz dosahovat světlejších nebo tmavších barev.

Podporuje získávání a zpracování HDR10+ dynamických metadat, barvy a jas se upravují snímek po snímku a scénu po scéně.

Pokročilá technologie Dolby Vision podporuje velmi kvalitní výstup Dolby Vision s nízkým zpožděním (LLDV), což umožňuje nastavení nejvhodnějšího jasu pro každý snímek a scénu, stíny jsou tmavší, zatímco záře je jasnější, poskytuje úžasné video efekty.

Automatická snímková frekvence 23.976 a rozlišení zajišťují plynulé přehrávání videí bez rušení.

Podporuje externí BD/DVD (nezakódované)/CD disky a kopírování CD.

Podporuje kompletní BD/BD3D/UHD Blu-ray menu a Blu-ray plynulé větvené přehrávání.

Dokáže přehrávat téměř všechny běžné 3D video formáty, včetně MVC 3D (Blu-ray, MKV).

Podporuje grafické speciální efekty titulků, lze také nastavit jasnost titulků. Umožňuje stahování titulků. Zidoo je jediným na trhu, kdo podporuje BLURAY a MKV titulky.

Podporuje streamování hudby a přehrávání videí s vysokým rozlišením na Roon Ready a Spotify.  Podporuje také DRM Widevine L1.

Aplikace Domácí kino podporuje automatické skenování plakátů, sledování filmových trailerů a vlastní řazení a ovládání.

Nově vylepšená verze hudebního přehrávače podporuje plynulé přehrávání, osobní nastavení, vyhledávání podobných textů a písní.

Standardní WOL funguje skvěle. Zidoo lze zabudovat do systému „smart home“ s ovládacím systémem Control4 OS 3.0 (lze ovládat zapínání/vypínání).

Podporuje exkluzivní ovládací aplikaci Zidoo pro iOS a mobilní telefony Android, která dokáže bezproblémově přehrávat a ovládat mediální přehrávače Zidoo (lze ovládat zapínání/vypínání).  

Specifikace:

Model UHD3000

Front Display LED

Chassis Aviation aluminum alloy

OS Android 9.0

CPU Realtek RTD1619DR ARM Cortex-A55(hexa-core)

GPU ARM Mali-G51 MP3

RAM 4GB DDR4

Internal Storage 32GB eMMC

Bluetooth BT 4.2

WiFi 2.4G+5G dual band WiFi, 802.11 a/b/g/n/AC 2T2R MIMO 867Mbps

Ethernet 1*RJ-45(10/100/1000Mbps)

HDMI Output 2.0a (4K@60fps/12Bit/HDR/BT2020/YCbCr 4:4:4 output) + 1.4 (Audio Only passthrough) separate audio and video output

Video Decoding 4K@60p,HEVC/H.265 12Bit,HDR10,HDR10+,Dolby Vision

Audio Decoding Support HD audio passthrough and decode 2 channels

Built-in XMOS+ESS 9068 DAC,supporting DSD、MQA decoding

USB Audio Input USB audio input supports Windows 7, Windows 10, Mac and Android

Up to two channels DSD512, PCM 768KHz@32bit PCM, MQA decoding

Other Audio Port 1*Optical,1*Coaxial,1*RCA L/R,XLR L/R balanced

 • Analog Audio Characteristics Frequency range: 20Hz-20KHz +/-0.35dB
 • SNR: > 128dBrA
 • THD+N: < 0.00026%
 • Output level: (XLR) 4.0±0.4Vrms. (RCA) 2.0±0.2Vrms.
 • DNR: > 125dB
 • Crosstalk: > 135dBrA

Power Supply AC 110~120/220~240V 50/60Hz (built-in switching power supply + linear power supply)

USB 2*USB3.0, 2*USB2.0

SATA 2*SATA3.0 and 3.5" HDD bay (HDD is not included)

Other Ports 1*IR input,1*RCA composite video connector,1*RS232

Dimensions 312mm*430mm*72mm

Accessories 1*remote control,1*power cable,2*antennas,1*user manual

Obsah balení: 

UHD3000

Dálkové ovládání

Napájecí kabel 2x anténa

Manuál

Stránka výrobce produktu: https://www.zidoo.tv/Product/index/model/UHD3000/  

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma93 % • 2 021 recenzíDalší informace

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

1zákazník doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
60 %
průměr z 1 hodnocení
5
0 ×
4
0 ×
3
1 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v Neven

  Doporučuje produkt

  60 %
  • Jako přehrávač pro vnitřní síť celkem ok
  • Zvládá jak Dolby Vision, tak HDR 10+
  • Možnost si vybrat ze dvou firmware. Jeden obsahuje i obchod google play pro instalací androidovských aplikací a je nutné si jej stáhnout z internetu, druhý, dodávaný v přístroji, je bez google play a případné další aplikace je nutno získat ve formátu apk a do přístroje je ručně nainstalovat.
  • Komu se nelíbí vestavěný přehrávač, může si doinstalovat kodi.
  • Vestavěný přehrávač si z internetu sám stáhne plakáty filmů, či hudebních alb, které se mu podaří rozeznat, včetně popisu děje v češtině, aniž bylo nutno instalovat nějakou další aplikaci, u některých filmů i ukázky s českými titulky. Nepozná však pochopitelně všechno.
  • Dodávané dálkové ovládání umožnuje pod čtyři barevná tlačítka uložit rychlé vyvolání určitého nastavení nebo spuštění vybrané aplikace, aniž je nutné je hledat v různých menu.
  • Má dva výstupy hdmi, jeden pro obraz a zvuk, druhý jen pro zvuk. To je ideální pro případy, kdy máte např. televizi, která umí Dolby Vision a av receiver, který Dolby Vision neumí, ale chcete jej využít pro kvalitní zvuk, např. Dolby Atmos - jeden hdmi kabel zapojíte do televize pro kvalitní obraz, druhý do av receiveru pro kvalitní zvuk.
  • Složité nastavování, dodaný návod obsahuje jen naprosté základy
  • Podle mého názoru by měly všechny výstupy fungovat současně, namísto toho když použijete analogový výstup, vypne se hdmi či spdif, když zapnete hdmi nebo spdif, tak se vypne vnitřní DAC apod. Výsledek je, že pokud máte více připojení, tak se snažíte neustále něco nastavovat a ne jen jedním tlačítkem přepnout zdroj a často neslyšíte nic nebo nižší rozlišení, protože zvolená kombinace povelů nevyhovuje nebo nefunguje.
  • Vzhledem k tomu, že přístroj může sloužit i jako DAC po připojení externího přehrávač, je škoda že jako vstup má jen usb. Hdmi, coax, RCA, spdif jsou jen výstupy, a to ještě problematicky nastavitelné, viz výše
  • V reklamách se deklaruje, že tento přehrávač, jako jeden z mála, umí dekódovat mqa nahrávky i svým hardware, tedy umožní např. 24bit/192kHz, zatímco softwarové přehrávače neumí více než 96 kHz (dáno licencemi mqa). To je důležité zejména při přehrávání z Tidalu, který takovými nahrávkami disponuje. Bohužel nelze ověřit, zda je to pravda, přístroj nikde při přehrávání neukazuje, jakého rozlišení dosáhnul. Pokud doinstalujete alternativní přehrávač, který rozlišení ukazuje (USB Audio Player Pro, který sám i bez hardware dokáže 96 kHz), tak ten i při různých kombinacích zapojení ukazuje u nahrávek 192 kHz, že do DAC pouští jen 96 kHz. Podrobnější návod k nastavení mqa jsem nikde nenalezl, což je velká škoda, protože právě "plné mqa" má být jednou z velkých konkurenčních výhod tohoto přístroje.
  • Neobsahuje Android TV, ale klasický Android 9. To je zároveň výhoda i nevýhoda. Výhoda je v tom, že aplikací pro klasický android je mnohem více než pro android tv, nevýhoda spočívá ve skutečnosti, že aplikace pro klasický android se velmi špatně a nekomfortně ovládají přes dálkové ovládání.
  • Přístroj nemá vlastní dekodér Dolby Atmos či dts-x apod., pokud nastavíme správnou volbu, přepošle zvukový signál beze změny do av receiveru, který (pokud příslušné dekodéry má) atmos a dts-x rozkóduje pro jejich plné využití, to je ok. To platí pro filmy z vestavěného přehrávače či ze správně nastaveného kodi. Bohužel však totéž neplatí pro hudební nahrávky v Dolby Atmos z Tidalu, kde se na obrazovce objeví, že přijímač Dolby Atmos neumí a přepne do běžného sterea a "atmosovský" signál do av receiveru nepustí.

  Hlavní předností přístroje je možnost zpracování jak Dolby Vision a HDR 10+. Disponuje dobrým vestavěným DAC, který je možno použít i pro externí přehrávače připojené přes usb vstup (hdmi či jiný vstup nemá, jen výstupy). Velmi důležitá je možnost použít současně dvou výstupů hdmi (viz výše). (Např. při srovnání s velmi dobrým přehrávačem nvidia shield - nvidia se už léta urputně brání zařadit hdr10+, novější modely (od r. 2019) Dolby Vision umí, má jen jeden hdmi výstup, není chápána jako DAC, má Android TV, umí rozkódovat Dolby Atmos z Tidalu, mqa ale jen základní, lépe se ovládá a je pětkrát levnější, zdá se mi u ní i lepší obraz). Ideální by bylo sloučit oba přístroje do jednoho. :-) Pokud by výrobce zapracoval na firmware, aby přístroj šlo jednoduše ovládat a plně využít jeho schopnosti v případě vstupu i výstupu signálů z různých zdrojů či aplikací bez složitého nastavování (především plného využití Tidalu s "plným mqa"), pak by šlo o přístroj, který by šlo velmi doporučit. Výhrady se netýkají jen Tidalu, celkově přístroj je přístroj zaměřený spíše na přehrávání toho, co máte doma uloženo na discích, počítačích apod. (filmy, hudba). Spolupráce s tím, co přichází zvenku (Tidal, problémy jsou prý s Netflixem apod.) je na podstatně horší úrovni, a to jak z hlediska ovládání, tak nemožnosti využít plnou kvalitu.