Recenze Popcorn Hour A-500

• Všechny (3)
Anonym

Anonym

Přidáno: 20. ledna 2017

• perfektní obraz i zvuk
  • kvalitní analogový zvukový výstup
  • bezeztrátové audiokodeky, včetně DSD
  • gapless
  • provedení, pasivní chlazení
  • široké možnosti nastavení
  • konektivita
  • dálkový ovladač
  • možnost osazení HDD 2,5" i 3,5"
  • množství chyb ve firmware, i velmi nepříjemných
  • nevyhovující, velmi primitivní, přehrávač hudby
  • občas náhodně selhávající gapless
  • aplikace pro mobil a tablet pracuje jen s knihovnou, nelze procházet po složkách
  • špatně vyřešený šuplík na HDD - nevymezené vůle, rezonuje
  • místy nelogické ovládání, hlavně hudba

Koupil jsem náhradou za starší MMC kvůli HEVC a přehrávání hudby v bezeztrátových kodecích. Během prvních 14 dnů jsem několikrát měl chuť jít přehrávač vrátit, nicméně zakoupením nějakého jiného bych si asi nepomohl, spíš naopak. Je to pořád dokola: dobrý hardware je zabitý nedotaženým a nevyzkoušeným software. Už hodně pamatuju a nechápu, jak mohou jít do prodeje výrobky, které si zjevně nikdo nezkusil alespoň pár dnů používat. Jinak by na ty závady musel narazit, nejde o nějaké okrajové záležitosti závislé na konfiguraci.

Celohliníkové provedení bez ventilátoru je výborné, má jen jednu drobnou chybu: vůle mezi diskem a šuplíkem a mezi šuplíkem a pouzdrem nejsou vymezeny, takže se občas ozvou rezonance od disku. To naštěstí napraví kousek pěnovky vložené mezi disk a šuplík, dokonce to vypadá, že to tak bylo navrženo, ale guma chybí.

Konektivita nadprůměrná: SPDIF optika i koaxial, obraz nejen HDMI, ale souběžně i component (to je dobré při přehrávání hudby, abych netrápil velkou plazmu, mám současně napojený i malý TV monitor přes component). Pozor: pokud je aktivováno audio přes HDMI, jede SPDIF pouze downmix stereo!

Kvalita obrazu a zvuku je však bezpochyby skvělá, podpora formátů široká, přehraje téměř vše.

K procházení souborů lze využít klasický průzkumník nebo aplikaci NMJ. Pro NMJ je však nutné vytvořit nejdřív knihovny. V tom je problém: filmy ještě jdou, ale u hudby skenování i aktualizace trvá neuvěřitelně dlouho a pokud nemáte hudbu bezchybně otagovanou, tak vznikne nepoužitelný guláš. Problémem je, že i mobilní aplikace NMJ pracuje jen s knihovnami, takže ovládání z mobilu s procházením po složkách se nekoná. Obešel jsem to alternativní apkou "Na Remote for Popcorn Hour", která to umí, a přestože nepodporuje A-500, tak téměř bezchybně funguje. V průzkumníku mě velmi chybí údaje o souborech, velikost a datum u multimediálních souborů opravdu nestačí. I můj letitý MMC Ellion zobrazí při najetí na soubor délku, stopy a kodeky!

Video je přehráváno bez problémů, často se však při spuštění filmu obrazový výstup HDMI přepne na chybné rozlišení a frekvenci (mám aktivovánu synchronizaci snímkové frekvence) a je potřeba restart. Je možné se posouvat vpřed i vzad několika způsoby, i po kapitolách. Přepínání zvukových a titulkových stop bezproblémové. U audiostop lze upravit synchronizaci. U titulků lze nastavovat velikost, barvu, polohu i upravit synchronizaci. Navíc lze video prakticky libovolně posunout po obrazovce nezávisle na titulcích, takže například širokoúhlý film si můžu posunout kousek nahoru a na titulky si tak zvětšit černý pruh pod filmem.

Výrobce uvádí, že přehrávač je navržen tak, aby posloužil i ke kvalitnímu přehrávání hudby (dokonce existuje podstatně dražší audiofilská verze A-500PRO). To by bylo bezva, pokud by ho ovšem nevybavil pro tento účel tak tragickým softwarem. Začíná to tím, že po spuštění přehrávání (track, celý adresář nebo album, cue) je nutné se ručně dvěma kliky na ovladači přepnout na obrazovku audiopřehrávače. Tam je zobrazen playlist jen s názvy tracků bez doby trvání, aktuální přehrávaný track je v playlistu označen. Vedle je časová osa s průběhem přehrávání a něco modrého, co vypadá jako spectrum analyzer, ale je to jen hloupá animace bez vazby na signál!!! Pak název alby, interpret z tagu, cover, bitová hloubka a vzorkovací frekvence, ale kodek ne. U MMC v takové ceně s předpokladem přehrávání hudby (gapless, DSD, kvalitní DAC) si rozhodně představuju přehrávač jinak, i výše zmíněný TV monitor má aplikaci k přehrávání hudby z USB komfortnější, nemluvě o prťavém kapesním SanDisk s Rockbox. Chtělo by to něco jako foobar + dark one skin. Škoda, kvalita zvukového výstupu z SPDIF i analogu je subjektivně vysoká (k měření jsem se zatím nedostal). Zbývá jen doufat, že na tom dodatečně zapracují...
Při přehrávání z cue souboru je velký problém: funguje správně jen do chvíle, než se ve skladbě nebo playlistu posunu, pak je průběh přehrávání zobrazován chybně a přeskakování mezi skladbami je chybné také, takže nepoužitelné.

Radek

Radek

Přidáno: 3. listopadu 2016

• kvalitně působící konstrukce a zpracování (hliník, žádný plast)
  • absolutně tichý (pasívní chlazení)
  • možnost zabudovat HDD (2,5 i 3,5 palec)
  • všechny potřebné výstupy pro připojení receiveru
  • bezproblémová komunikace s PC
  • skvělý podsvícený ovladač
  • hraje snad všechny formáty (?)
  • lze vyvolat informace o přehrávaném záznamu (datový tok,...)
  • rychlé nastavení i pro laika (start-up)
  • mohly by být širší možnosti nastavení přehrávání skupiny skladeb, ale třeba to vyřeší budoucí firmware
  • pro plné využití nutno dokoupit wifi adaptér (pořídil jsem výrobcem doporučený a funguje)
  • měl jsem obavy, zda při instalaci HDD neponičím vstupní konektory, ale podařilo se napoprvé

Vybral jsem tento přístroj hlavně jako nástupce přehrávačů (CD,DVD,BD), u kterých dříve nebo později odešla/odejde mechanika. A vybíral jsem takový, který mohu snadno připojit ke svému staršímu ale kvalitnímu receiveru (bez HDMI). A jsem zatím nadmíru spokojen. Na HDD postupně láduji svá alba (naripovaná pokud možno bezztrátově) , která přístroj přehrává bez slyšitelné chyby (na aparatuře řekněme střední třídy, Denon-Dynaudio). Z pohledu mého primárního použití (audio) tedy zatím skvělé. A kromě mne je spokojená i rodinka - děti tam mají své pohádky a filmy, youtube,... Z pohledu aplikací nedokážu posoudit, nejsem typický konzument apps. Celkově zatím splnil očekávání a doporučuji! (i přes možná vyšší cenu: pokud to bude fungovat tak spolehlivě, jak působí zpracování, nemám námitek. Všechno něco stojí...)

Pavel

Pavel

Přidáno: 26. května 2016

(Upraveno 26. května 2016)

• Rychlý procesor,super obraz.Jednoduchá instalace hdd.Pasivní chlazení.
  • málo aplikací,nutnost dokoupit wifi adapter

spokojenost