Minix NEO U1

• , zakoupeno v tomados

• Super
  • , zakoupeno v Digiboss

• MxBC kodi,
    • Jednoduché rozhranní, možnost přehrát filmy z vašeho pc, 5 GHz přijem wifi, rychlost prosecoru pro filmu atd.
    • Je k tomu potřeba Airmouse jinak se stim moc nehne...
  • , zakoupeno v ALFA.cz

Interní paměť
Podpora 4K
WI-FI
HDMI

NEO U1 je výkonné multimediální centrum pro domácí zábavu přinášející online zábavu do vašeho obývacího pokoje včetně prohlížení webových stránek, přehrávání 4K High-Definition videa, streamování v reálném čase, přístup k oblíbeným aplikací, jako jsou KODi, screen-lcast, možnosti přehrávání médií přes USB port, internetové rádio a služby pro audio streaming, Skype, android hry a dalšího.

NEO U1 je vybaven procesorem Quad-Core ARM Cortex-A53 AMLogic S905 , který poskytuje výjimečnou úroveň výkonnosti a efektivity napájení. Není nutné vypínat zařízení, Ne U1 je navržen s  vestavěným systémem řízení kontroly proti přehřátí a podporuje standby režim. Lze jej používat 24/ 7 / 365 hodin v roce.

Grafický čip  Mali-450 GPU má grafický výkon na nové úrovni. NEO U1 nabízí vynikající kvalitu obrazu a velký grafický zážitek. NEO U1 zvládne všechny nejnovější Android ™ hry s lehkostí, a skutečně je ideálním řešením pro všechny nadšené hráče.

NEO U1 je postaven pro video nadšence a přináší neuvěřitelně bohaté a intenzivní filmové zážitky. Je to první MINIX Media Hub s podporou video výstupu až 4K @ 60Hz, pro dosažení nejvyšší kvality přehrávání médií.NEO U1 podporuje až 10-bitový barevný formát, což výrazně zvyšuje dynamický rozsah zobrazovaných barev, přidává novou hloubku a živou kvalitu obrazu.

NEO U1 obsahuje nejnovější bezdrátový Wifi adaptér 802.11ac 2 x 2 MIMO Dual-band (2,4GHz / 5.0GHz) s kombinovanou interní a externí anténu k dosažení bleskurychlého a , bezchybného streamování. NEO U1 obsahuje aké Gigabit Ethernet pro ty, kteří dávají přednost kabelovému připojení.

NEO U1 nabízí vylepšený výkon aplikací a schopnost reagovat díky novému OS Android 5.1.1 Lollipop. Exkluzivní Minix launcher nabízí dobře navržené a přístupné rozhraní, které umožňuje rychle najít to, co chcete. FOTA (firmware-Over-The-Air) aktualizace systému znamená, že všechny aktualizace budou dostupné ke stažení a instalaci automaticky.

​NEO U1 byl vytvořený k dokonalosti s úžasným množstvím špičkových funkcí v elegantním a kompaktním designu. Stejně tak tichý systém s řízení teploty znamená, že nebudete nikdy rušeni hlukem. NEO U1 je pokračováním trendu nabízet mediálním centra nejvyšší kvality, což staví MINIX na špičku ve svém oboru

Nová generace 64-bitové architektury CPU v Neo U1 je nejlepší ve své třídě v energetické účinnosti. Minimální spotřeba energie také znamená, že Minix NEO U1 lze provozovat 24 hodin denně bez jakýchkoli obav z nákladů elektřinu.

3zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v tomados

• Super

• Podpora různých formátů
    • Jako hudební přehrávač ubohý - musíte vždy zapnout TV, abyste viděli, co se děje, přes telefon se dá ovládat pouze prostřednictvím dementního programu KODI, nepodporuje Spotify.

Vypadá to na fortelně udělaný kus HW - těžký a v kovovém těle.
    Možná když přikoupíte air mouse za 1000,-(?) tak to půjde, ale s default DO nejde skoro nic.V prohlížeči se nedostanete do adresního řádku, ve většině aplikací se nedostanete na různá klíčová okýnka - třeba heslo a username.
    bluetooth se mi nepodařilo přihlásit, ačkoliv spárování proběhlo bez problémů.
    Život s tímto krámem je věčný boj a kompromis.
    Po roce soužití jsem práskl ovladačem o zeď a krám vyhodil z okna.

• , zakoupeno v Digiboss

• MxBC kodi,
    • Je k tomu potřeba Airmouse jinak se stim moc nehne...

• Možnost zvloit dostupné android přehrávače (pokud některý na něco selže)
    • přehrává obsah ve 4K rozlišení
    • spolu s dokoupenou Air Mouse příjemné ovládání
    • Zahrajete si pár jednoduchých android her
    • Malé rozměry
    • Integrovaný Wi-Fič
    • HDMI 2.0
    • vyzkoušeno, že přečte 1 TB, 2 TB a 8 TB externí disk (vyzkoušeno)!
    • Neumí HDR
    • Zastaralý Android 5.1
    • Ledabylý překlad co češtiny
    • Nezahrajete si složitější android hry
    • proč má jen USB 2.0? Hodil by se kvůli externím diskům 3.0 nebo 3.1.

Moje první multimediální centrum, které jsem kupoval v době, kdy jsem 4K televizi neměl. Nicméně nyní co ji mám, zjišťuji, že je není zcela dostačující. Ať už jde o verzi USB nebo to že nepodporuje HDR. Jako vstup do světa multimediálních center dostačující a 4K si na něm také pustíte. Bohužel už na centru je znát zub času a byl zajímavý v době, kdy 4K se ještě tolik nerozjelo. Překvapilo mě, že ačkoliv oficiální podpora v Honk Kongu nebo odkud jsou tak psala, že oficiálně udávají podporu až do 2,5 TB externí disku, tak jsem na přehrávači rozjel 8 terabajtovej disk (konkrétně tento Seagate BackUp Plus Hub 8TB)...

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Stabilita
    • Spouštění filmu po síti
    • Anglicky
    • Bez navodu
    • Problematické probuzení z usporneho režimu
    • Android - neumí přehrát flash

Ani nemáme pripojenou anténu, jedné jen pres minix

Udělá hloupou televizi chytrou

• Kvalita obrazu
    • Rychlé načítání síťových složek
    • Přehraje velké množství formátů a 4K videa
    • Dodaný malý ovladač nestačí pro plné ovládání Android funkcí

Používám ho asi půl roku a jsem zatím plně spokojen. Předinstalovaný XBMC přehrávač hraje bez problémů a nemám důvod ho měnit. Naopak ve srovnání se starším WD TV který jsem vlastnil, je velmi rychlé načítání složek jak síťových tak u 1TB disků přes USB. Nemám jsem problém přehrát 4K video přes síť. Doporučuji k ovládání bezdrátovou myš, nebo kombo bezdrátová klávesnice s touchpadem.

• Pěkně zpracovaná malá krabička, na první pohled s velkým potenciálem.
    • Nedocílíte bezproblémového přehrání všech filmových souborů. U mne prakticky u každého druhého vždy nějaký nedostatek.

Na rovinu si musíte říct, co od zařízení chcete. Pokud si chcete hrát jako na PC a řešit neustále potíže s přehráním tam toho či tam toho a hledat pak zdlouhavě řešení někde hluboko v nastavení či hledat na Google Play jiný přehrávač, který si s daným videoformátem poradí, pak neprohloupíte. Asi už stárnu, protože i mne, co by IT profesionála, to už přestává bavit.
    Mé očekávání byly dvě. První podpora Google Cast (mám telefon Nexus) a druhá bezproblémové přehrání všech typů videosouborů včetně bezproblémového přepínání audio stop a titulků.
    Byť jsem provedl aktualizaci systému včetně aktualizace Kodi (Minix edice) na poslední verzi, stále jsem nebyl s přehráváním spokojen. HD videa šla vcelku obstojně, ale i zde při posouvání se občas rozešel zvuk s videem nebo se obraz začal trhat.
    Vyzkoušel jsem i oficiální verzi Kodi, ale bylo to podobné. SD videa ta byla na tom kupodivu ještě hůř. VLC také nepomohlo a zkoušel jsem i jiné. Prostě vždy byl nějaký, byť menší, nedostatek. A opravdu nepomohlo ani různé donastavování Kodi, jako vypínání hardwarové akcelerace apod.
    Google Cast není podporovaný vůbec. Je zde pouze Miracast a AirPlay. Google Cast je totiž ten od Googlu. Takže pokud máte Nexus, tak máte smůlu. Obraz z telefonu bezdrátově nepřenesete. To platí i pro jeho doplňkové funkce, jako možnost vysílat YouTube seznam videí či prezentovat fotky rodině na TV pomocí telefonu. Řešením je pak jedině AllCast aplikace, ale ta opravdu není tak pohodlná.

• - Android 5.1
    • - dostatek USB portů
    • - slot na paměťovou kartu (rozšíření interní paměti)
    • - Wi-Fi
    • - malé rozměry
    • - naprosto tichý provoz
    • - velice stručný manuál
    • - dodávané DO je nedokonalé a hlučné

Převážně na něm přehrávám AVI filmy stažené z netu, uložené na externím USB 2.0 disku, zatím přehrál úplně vše. Zajímavé je, že když sem přehrával pomocí vestavěného přehrávače XBMC, tak se mi filmy mírně sekaly (nepříjemné při sledování, oko to vnímá). Stáhl jsem si tedy z Google Play aplikaci Kodi, a umístil ho pomocí +(Plus) na plochu Minix launcheru. Kodi má rostředí skoro úplně stejné jako XBMC, a nyní se mi filmy nesekají, jen někdy když film přetočím, ale po chvilce to přestane. Nevím čím je toto způsobeno.

Přehrávač má 3x USB, což je fajn, jelikož v jednom mám neustále zapojený přijímač na Air mouse, zbydou mi teda dva volné.

Líbí se mi Minix launcher (dlaždice na ploše), lepší než aby hned najelo prostředí čistého Androidu (zástupci aplikací). Hned po zapnutí se mi to nepodařilo nastavit, nějak jsem omylem potvrdil že chci právě ten čistý android (nevím už jak se ty volby jmenovaly), a pak už sem nepřišel na to, jak to změnit na Minix launcher, vyřešil jsem to továrním nastavením.

Wi-Fi za mě dobrá, i když pravda že mám rooter umístěný asi 3m přes zeď, signál vynikající.

Dodávané DO je opravdu základní (neobsahuje baterie), jakmile se chcete připojit na Wi-Fi, musíte vlézt do nastavení, vybrat wifi, a nastavit heslo, a to je kámen úrazu. Já si dokoupil Air mouse Minix Neo A2 Lite. Navíc je ovladač hlučná, při každém stisknutí hlučně cvakne (platí i pro Air mouse).

• Perfektně vypadá,přiložené kable hdmi,mini usb, wifi 5g
    • android, proč ten android cpou všude,přehrávače,do av rec,jde jen stereo, nepřehraje 4k,bluray..složité rozjetí,stahování,než se kounete na film,musíte spoustu věcí doladit a není 100% úspěšnost.

tento přehrávač je asi můj x tý,jen tak si film ve vysoké kvalitě nepřehrajete, bluray vůbec,jelikož neumí skloubit všechny složky do play a zobrazí se vám spoustu složek,4k neumí základní přehrávač vůbec přehrát, / pro 4k byl vlastně zakoupen,paradox/musíte spoustu věcí udělat pro to,aby jste si film přehráli,tak dlouho hledáte v obchod play,až vás to přestane bavit a film odložíte..umí vše přehrát,krom 4k,iso,bluray,zbytek jsem ani nezkoušel.řeknu vám to tak,zapnu hdd, že se kouknu na film,než jsem si pustil film,uběhlo 10-15 minut,protože nic mi nepřehrálo,stahl jsem spoustu aplikací a stejně to přehrávalo s problémy, lagování,...nekupujte to,nedoporučuji..já se ptám,kde jsou ty přehrávače,jako dune hd 3d base, xtreamer prodigi, pro,kde jste našli hned film,pustili a přehrálo to vše...