Evolveo Android Box H4

Interní paměť
16 GB
WI-FI

• , zakoupeno v Electro World

• - dobrá verze Androidu (6.0)
    • - výkon a paměť
    • - nastavení aplikací a prostředí od výrobce je třeba přizpůsobit účelu - tedy zařízení, které Android dostává do TV

Poměr Cena / Výkon je aktuálně (01/2017) v multimediálních centrech u tohoto modelu naprosto bezkonkurenční. Apple TV by musel své modely slevnit zhruba na čtvrtinu, aby z porovnání ceny, výkonu a možností vycházely pro racionálně uvažujícího zákazníka konkurenceschopně. Na trhu je snad v dané cenové relaci jen jedno srovnatelné zařízení - Rikomagic MK22. Pokud by někodo uvažoval o centru pod 2 tis. CZK, doporučuji spíše investovat do tohoto zařízení, jedná se výkonostní a kvalitativní rozdíl více než jedné třídy. Na zařízení jako jsou Chromecast či Gogen SB 2002 doporučuji zapomenout, proti tomuto se jedná o trápení. Je ovšem potřeba pořídit či sehnat bezdrátovou myš a radši i klávesnici, stačí ovšem levný set do 500 Kč.
    Pro optimální využití je dále třeba se vyrovnat s logikou Androidu, která majitelům mobilů s jiným OS může občas kapku motat palici. Instalace KODI přímo od výrobce mi připadá poněkud odvážná, při přesvědčovacích schopnostech obránců autorských práv se zanedlouho dočkáme přímého pokutování zákazníků. Navíc u KODI se nedá říci, že by ho zvládnul bez hlubšího zasvěcení ovládat příslušník střední či důchodcovské věkové kategorie. A mladší generace věnuje naprostou většinu času mobilu či PC, nikoliv TV. Spolupráce se službami typu DS Video, které umožňují inteligentní přístup k domácí videotéce, je skvělá. Úsměvná je aplikace Google Maps, která umožňuje skvělý zoom ve směru přiblížení, ale u oddálení mapy po uživateli chce, aby zapracoval oběma prsty. Klávesnici ani myš na oddálení použít nelze.

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Kvalitní výrobek, je rychlý, neseká se, pro lidi znalé Android bezproblémové nastavení.

Produkt jsem kupoval trochu s obavami, jelikož předchozí MMC Di-Way koupený u jiného prodejce jsem musel pro nefunkčnost vracet. Po 14 dnech používání jsem maximálně spokojen.

Operační systém
Android
Operační paměť (RAM)
2 GB
Interní paměť
16 GB
WI-FI

Multimediální přehrávač s podporou Ultra HD 4K a HDR
Výkonné multimediální centrum pro domácí zábavu přinášející online zábavu do vašeho obývacího pokoje. Snadno do něj nainstalujete vaše oblíbené Android aplikace jako například internetový prohlížeč Google Chrome, Spotify, Deezer, Kodi nebo tisíce her z Google Play, protože využívá operační systém Android s podporou Google Play.

Na televizní obrazovce můžete také snadno zobrazit obsah Android tabletu nebo mobilního telefonu s pomocí funkce Miracast.

Quad Core procesor
Čtyřjádrový 64bitový 2.0 GHz procesor společně s grafickým procesorem Mali-450 a 2 GB operační paměti zajistí dostatek výkonu od hraní náročných her až po přehrávání 4K videa. Plynulost všech procesů podporuje nová verze operačního systému Android 6.0. Pomocí USB portu k němu pohodlně připojíte úložiště s filmy, hudbou nebo fotografiemi, například USB flash disk nebo externí harddisk.

Podpora Ultra HD 4K a HDR10/VP9
Multimediální centrum podporuje formát HDR10 (vysoký dynamický rozsah) pro více jasnější, temnější a živoucí barvy, HLD (Hybrid Log-Gamma) a také nový video kodek VP9. Samozřejmostí je hardwarové dekódování přehrávání videa ve vysokém rozlišení Utra HD 4K2K s kompresním formátem H.265/HEVC až 60 snímků za sekundu a video výstup HDMI 2.0a.

Multimediální centrum KODI
Předinstalovaná multimediální aplikace KODI vám umožní snadno přehrávat vaše filmy, hudbu nebo videa. Nabídne vám příjemné uživatelské rozhraní, možnost úpravy vzhledu a také snadné používání s dálkovým ovladačem.

• čtyřjádrový 64bitový procesor 2.0 GHz
• pětijádrový ARM Mali-450 grafický procesor až 750 MHz
• 2 GB operační paměť
• 16 GB eMMC vnitřní paměť s možností rozšíření microSDHC/SDXC kartou
• podpora HDR10, HLG, VP9 profile-2 až do 4Kx2K@60fps
• hardwarové dekódování Ultra HD 4K2K videa
• podpora H.265/HEVC až 60 fps
• HDMI 2.0a
• zcela tichý provoz bez ventilátoru
• Android 6.0 Marshmallow
• externí anténa pro kvalitní a silný WiFi signál
• WiFi b/g/n s podporou šifrování
• Bluetooth 4.0
• Miracast
• H.265 HEVC [email protected] až do 4Kx2K@60fps
• H.264 AVC [email protected] až do 4Kx2K@30fps, H.264 MVC až do 1080p@60fps
• MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496)
• WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
• OpenGL ES 3.1, Open CL 1.2, DirectX 11
• MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC a další
• MKV, AVI, WMV, MOV a další
• JPEG, BMP, GIF a další
• podpora pro 2.4 GHz bezdrátovou klávesnici a myš
• podpora připojení flash USB disku nebo externího disku
• podpora online aktualizace firmware (OTA upgrade)
• rozměry 12 x 12 x 2 cm
• hmotnost 218 g

Rozhraní
• HDMI 2.0a
• 3x USB
• čtečka paměťových karet microSDHC/SDXC
• LAN RJ45
• optický zvukový výstup
• vstup pro napájecí zdroj
Systémové požadavky
• televizor vybavený HDMI vstupem

4zákazníci nedoporučují produkt

• Levný Android Box pro nenáročného uživatele.
    • Jednoduché ovládání
    • Nezvládá dokonale plynulé FULL HD, výpadky snímků
    • Nevzhledné prostředí hlavní obrazovky
    • Nevzhledně trčící anténa
    • Na obrázku působí lépe, než jak vypadá v reálu
    • Obsahuje Android pro telefony s upraveným uživ. prostředím
    • Působí jako čínský výrobek, který se montuje pro různé značky do jinak vypadajících krabiček.

Vhodné na otestování a vrácení ve 14ti denní lhůtě, protože si jej asi nechá jen nenáročný uživatel.

• Přehrává vše
    • Přehrává vše trhaně, odpojuje se při uspání od sítě.

Obraze nejede plynule a po probuzení ze spánku se většinou odpojuje od sítě, takže pak restart a znovu. Přímé vypnutí je krkolomné. Takže když už to spojení náhodou má v Kodi se obraz cuká a nedá se na to stejně dívat. Ani v jiných verzích, alternativách nebo nastaveních přehrávače. Předchozí Sencor byl v tomto úplně v pohodě. Dokud fungoval.

• Udělá z klasické televize smart Tv :D
    • Produkt byl na reklamaci a byl vrácen, že je v pořádku, ale doma se mi objevuje tak raz za čas, že obraz zezelená.
    • Do normálu naskočí bud po chvilce provozu, nebo musím přístroj restartovat. Dle technické podpory výrobce se jedná o nekompatibilitu některých TV zařízení. Je pravda, že u syna to funguje bezvadně. Takže zařízení zůstalo synovi a já se jdu poohlídnut po jiném produktu. :(

Za mně nic moc. Bohužel. S technickou podporou komunikuji od Ledna 2017 a zatím jsem nedostal žádnou uspokojivou odpověď.

• VSE

Koupeno jako nahrada za starý Xtreamer. Evolveo jako znacka je krasny zmetek. Mam od nich odolne telefony a vzdy jdou po pul roce do kose. Na zaklade recenzi jsem koupil snad nej media centrum H8 a nechapu, co to je za sunt. Takze, video film 5GB se seka, nacitani fotek 10MB 5sekund, nefunguje z 90% zvuk u zadneho filmu. (stovky). Testoval jsem 4h a ac jsem zkuseny, na nic jsem neprisel. Na ovladaci neni preskakovani pisnicky/videa, takovy ovladac jsem nikdy nevidel. Pripojil jsem 500GB disk, kde mam data a disk je pernamentne spustnen, nevypina se nikdy, co to je??? Ale to hlavni, obraz je o 30% horsi, nez kdyz dam flesku s filmem primo do TV!!! Mam vsechny kabely top, HDMI co kus to 3.000 Kc. Takze ted co, vyhodit? vratit? Hodiny testovat a stahovat nejaky ovladace atd, ja nevim? Nikam se nedovolate, nikdo NIC NEVI! Boze, zlaty Extreamer, mozna jednoduchy ale celkove lepsi. Prodam klidne za pulku.

• , zakoupeno v Electro World

• - dobrá verze Androidu (6.0)
    • - výkon a paměť

• , zakoupeno v ALFA.cz