Recenze Evolveo Android Box H4

Ověřený zákazník Electro World

Radek Strouhal

Přidáno: 18. ledna 2017

Zakoupeno v Electro World

• dobrá verze Androidu (6.0)
  • výkon a paměť
  • nastavení aplikací a prostředí od výrobce je třeba přizpůsobit účelu - tedy zařízení, které Android dostává do TV

Poměr Cena / Výkon je aktuálně (01/2017) v multimediálních centrech u tohoto modelu naprosto bezkonkurenční. Apple TV by musel své modely slevnit zhruba na čtvrtinu, aby z porovnání ceny, výkonu a možností vycházely pro racionálně uvažujícího zákazníka konkurenceschopně. Na trhu je snad v dané cenové relaci jen jedno srovnatelné zařízení - Rikomagic MK22. Pokud by někodo uvažoval o centru pod 2 tis. CZK, doporučuji spíše investovat do tohoto zařízení, jedná se výkonostní a kvalitativní rozdíl více než jedné třídy. Na zařízení jako jsou Chromecast či Gogen SB 2002 doporučuji zapomenout, proti tomuto se jedná o trápení. Je ovšem potřeba pořídit či sehnat bezdrátovou myš a radši i klávesnici, stačí ovšem levný set do 500 Kč.
Pro optimální využití je dále třeba se vyrovnat s logikou Androidu, která majitelům mobilů s jiným OS může občas kapku motat palici. Instalace KODI přímo od výrobce mi připadá poněkud odvážná, při přesvědčovacích schopnostech obránců autorských práv se zanedlouho dočkáme přímého pokutování zákazníků. Navíc u KODI se nedá říci, že by ho zvládnul bez hlubšího zasvěcení ovládat příslušník střední či důchodcovské věkové kategorie. A mladší generace věnuje naprostou většinu času mobilu či PC, nikoliv TV. Spolupráce se službami typu DS Video, které umožňují inteligentní přístup k domácí videotéce, je skvělá. Úsměvná je aplikace Google Maps, která umožňuje skvělý zoom ve směru přiblížení, ale u oddálení mapy po uživateli chce, aby zapracoval oběma prsty. Klávesnici ani myš na oddálení použít nelze.

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů
Ověřený zákazník ALFA.cz

Přidáno: 14. ledna 2017

Zakoupeno v ALFA.cz

• Kvalitní výrobek, je rychlý, neseká se, pro lidi znalé Android bezproblémové nastavení.

Produkt jsem kupoval trochu s obavami, jelikož předchozí MMC Di-Way koupený u jiného prodejce jsem musel pro nefunkčnost vracet. Po 14 dnech používání jsem maximálně spokojen.

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů

Minix NEO U9-H