Dune HD Pro 4K

Podpora titulků

• perfektní ovládání a samoinstalace

přehraje zatím vše co jsem pustil

• , zakoupeno v pphifi

• Velmi dobrý obraz a zvuk snadné ovládání základních funkcí.
    • Uvedl jsem doporučuji pro jiný účel, než je ten, pro který jsem ho pořídil.
    • Neexistuje manuál a už vůbec ne v češtině.
    • Lokalizace přístroje do češtiny je značně přehnané tvrzení. Popis v hlavním menu je spíše československé, a to i s výrazy, které neznám ani slovensky.
    • Ovládání základních funkcí je ovladačem snadné, ale v nastavení, kde je nutné volit znaky a přepínat na kurzor (šipku) pro potvrzování, je to vopruz. To se ale dělá jen jednou, nebo ne tak často.

Zatím nemám zkušenosti s jinými MM přehrávači, dlouho jsem váhal, až velmi dobré recenze tohoto zařízení mě přesvědčily ke koupi. Nevím jak ostatní, ale tento asi bude, jak se říká, jednooký mezi slepými. Upozorňuji, že jsem ho nekupoval k přehrávání běžných filmů, k čemuž je asi určen, ale k přehrávání vlastních záznamů v nejvyšší možné kvalitě.
    Nákupem jsem nevyřešil přehrávání mých záznamů z fotoaparátu Panasonic G9 ve 4K 60p. Záznam přehrává trhaně. Přehrávač také při přehrávání (ze sítě po kabelu, z HD přes USB se to zatím nestalo) mých starých záznamů v DVD.iso standardní PAL i mp4.FHD 60p zhruba každých 20 minut zamrzne. Pomůže jen vypnout a znovu zapnout. Alespoň nabídne pokračování ze stejné pozice. Snad to vyřeší update. Nezkoušel jsem Beta verze.
    Nepodařilo se mi dopátrat žádného manuálu ani na stránkách DUNE, kde jsou jenom nějaké poslední typy. V balení není ani návod pro rychlé spuštění, vůbec nic. Dálkový ovladač je údajně programovatelný, ale nedozvěděl jsem se jak ho programovat. Asi pouze základní tlačítka pro televizi. Těšil jsem se na tento přehrávač, že vyřeším hlavně problémy s hladkým přehráváním veškerého materiálu (podle specifikací by to neměl být problém), ale zatím to nefunguje. Snad to není mým nastavením (vyčerpal jsem asi už všechny pokusy a zas tak moc jich není) a budu doufat v update. Do té doby bude v provozu můj minipočítač s přehrávačem KODI.
    Na závěr znovu upozorňuji, že s přehráváním filmů z běžné produkce může být situace jiná.

Full HD
Podpora 4K
Podpora titulků

Doporučujeme: Novinka roku 2019 - výborné multimediální centrum smožností přehrávání mkv, x265 4K HDR s 60FPS, DSD, DSF, flac, 4K, m2ts, MP4 aj.

Dune HD Pro 4K Plus je kompaktní síťový multimediální přehrávač poslední generace se slotem pro 3.5" SATA HDD. Podporuje nejnovější video standardy (4Kp60, HDR, BT.2020, HDMI 2.0a) a poskytuje unikátní kombinaci Dune HD a Android ekosystémů. Osvědčené Dune HD grafické rozhraní nyní pracuje souběžně s Android OS, takže v jednom přístroji jsou sloučeny výhody klasických, na systému Linux založených Dune HD přehrávačů a výhody Android Smart TV boxů.

Hlavní charakteristika

• Podpora 4Kp60 a HDR: Podporuje specifikace 4Kp60, HDR, BT.2020 a HDMI 2.0a. Včetně podpory nejnovějšího kodeku x265 u 4K videí
  • Kombinace Dune HD a Android ekosystémů: Osvědčené ovládací grafické rozhraní Dune HD GUI je nyní rozšířeno o možnosti Android OS
  • Super-smooth GUI: Ovládací rozhraní je nyní 2x hladší než u předchozích Dune HD přehrávačů
  • Široké možnosti rozšíření: Millióny Android aplikací + různé Dune HD doplňky v jednom boxu.
  • Vylepšené ovládací rozhraní obsahuje: My Collection, katalog filmů, pokročilý prohlížeč souborů s rozpoznáváním filmů, TV prohlížeč s rozšířeným EPG a mnoho dalšího
  • Hi-End mediální přehrávač: Přehrává Hi-End formáty v souborech (včetně BD ISO, BD3D ISO, DTS:X a Dolby Atmos) z jakýchkoli zdrojů (včetně NFS a SMB)
  • Dune HD Android akcelerátor: Inteligentní management Android OS zdrojů pro špičkové přehrávání médií.
  • Widevine Level 1 DRM: Užívejte si prémiové video služby (např. Netflix) v HD video kvalitě
  • HDD slot s funkcí hot-swap: Lze snadno vložit a vyměňovat interní 3.5" SATA HDD
  • Podpora optické machaniky: Lze připojit externí optickou mechaniku pro přehrávání souborů včetně BD/DVD obrazů disku z optických disků (pouze disky bez ochranného kódování)
  • Široká konektivita: USB Type-C, USB 3.0, HDMI vstup, 1 GBit Ethernet, Wi-Fi 802.11ac 2.4+5.0 GHz, Bluetooth 4.x
  • Rozšířená paměť: 16 GB flash a 2 GB RAM pro podporu složitých aplikací a záruku bezproblémové funkce
  • Smart Home: Mnoho možností pro začlenění do domácích řídících systémů
  • Prémiový dálkový ovladač: Rozměrný IR ovladač s funkcí učení se
  • Dodatečný dálkový ovladač: Pro ovládání pomocí Bluetooth včetně funkce AirMouse.
  • Precizní šasi: Aluminiové tělo a konstrukce bez ventilátoru

Přehrávání

• 4K video přehrávání: Dekóduje 4K video obsah ve všech nejobvyklejších formátech (včetně H.265 10-bit) (až do 4Kp60 HDR)
  • 4K video výstup: Výstup 4K obsahu (až do 4Kp60 HDR) pro 4K TV s přesností „pixel-to-pixel“.
  • HDR podpora: Přehrávání videa v nejnovějším formátut HDR (High Dynamic Range) pro perfektní kontrast a detaily.
  • HEVC: Přehrávání videa používajícího poslední H.265 kodek (dvojnásobná kvalita oproti H.264)
  • 10-bit barevné kódování: Užijte si 1 bilion barev (64x více než dříve) s nejnovějším 10bit, H.265 kódováním videa
  • Autmatické snímkování: Výstupní video s původním snímkováním zaručuje absolutně hladké přehrávání pro všechny druhy obsahu
  • True 24p výstup: Podpora 24p (23.976) snímkování zajišťuje hladké přehrávání filmů.
  • Blu-ray menu (*): Užijte si plnohodnotnou navigaci v Blu-ray menu (stejný způsob přehrávání jako u Dune HD modelů založených na Linux/SMP8758) či jednoduché BDLite menu.
  • Pokročilý mediální přehrávač: Přehrává video v MKV a dalších moderních souborových formátech, včetně vysoce kvalitního 4K a HD s opravdu vysokými datovými toky (100Mbit/s+)
  • Video upscaling: Vysoce kvalitní konverze DVD či jiného SD obshu na 4K, Full HD (1080p) a další HD rozlišení
  • 3D video: Přehrává všechny obvyklé 3D video formáty, včetně MVC (BD3D ISO), SBS a Top-to-Bottom
  • HD audio: Audio výstup předává audio signál s vysokým rozlišením (Dolby True HD, Dolby Atmos, DTS HD MA, DTS:X) do vašeho AV receiveru
  • Dolby Atmos a DTS:X 3D audio: Užijte si nejnovější 3D audio formát od Dolby a DTS díky funkci Dolby Atmos a DTS-X pass-through.
  • Hi-End hudba: Přehrávání hudby ve vysokém rozlišení v různých formátech (FLAC, Monkey’s Audio APE, WAV/PCM, Super Audio CD atd.) (SACD přehrávání funguje jen s některými aplikacemi a může vyžadovat jejich instalaci)
  • Super Audio CD: Přehrávání SACD hudebních souborů v různých formátech (SACD přehrávání funguje jen s některými aplikacemi a může vyžadovat jejich instalaci)

Funkce

• Recent menu: Možnost vidět naposledy přehrávané položky a snadno navázat na jejich reprodukci
  • TV browser: Sledování TV kanálů (Internetová TV, pokud je konfigurováno) přes praktický Dune HD TV Browser

Extended EPG: Při sledování TV kanálů lze vidět EPG informace automaticky stahované z internetu (pokud jsou pro TV kanál dostupné)

• Propojení na Movies catalog z Extended EPG: Pro snadné zobrazení popisu filmů a vyhledání souvisejících filmů, sledování trailerů a filmů z připojených online video služeb
  • Dune HD applikace: Možnost instalace aplikací a pluginů z Dune Store či od třetích stran
  • Background playback: Přehrávání hudby, rádia, TV či videa během pohybování se v menu Dune HD GUI
  • Přímý přístup k síti: Přímé prohlížení a přehrávání souborů uložených na PC či NAS v lokální síti (přes SMB, NFS, UPnP/DLNA)
  • Přímý přístup k online video službám: Rychlý přístup a přehrávání filmů z připojených online služeb (např. Netflix)

Pokročilý management souborů: Snadná práce se soubory přímo v prohlížeči souborů (kopírování, přesunování, mazání, přejmenování, organizování, řazení)

• Menu „Oblíbené“: Snadný přístup k oblíbeným položkám
  • Auto start: Lze nakonfigurovat, jaká oblíbená položka má být otevřena hned po náběhu přehrávače
  • Různé funkce pro snadné organizování: My Collection, Movies katalog, Playlists, Jukebox, Automatic movie recognition atd.
  • Android aplikace: Lze instalovat různé Android aplikace (z App Store či APK souboru) a spouštět je přímo z menu Dune HD
  • Upravitelné uživatelské rozhraní: Přizpůsobte si uživatelské prostředí změnou skinu, Jukebox aplikacemi či dalšími možnostmi.

Konektivita

• USB Type-C host port: Pro připojení moderních USB Type-C paměťových zařízení
  • USB 3.0 host port: Využijte plný potenciál USB 3.0
  • USB 2.0 host porty: Pro připojení USB HDD, USB flash pamětí, USB čteček paměťových karet, USB DVD/BD mechanik a dalších USB zařízení.
  • Slot pro SD kartu: Snadné použití paměťových SD karet
  • 1Gbit Ethernetový port: Zaručuje nejvyšší možnou stabilitu při připojení k lokální síti pomocí kabelu.
  • 802.11ac Wi-Fi s podporou jak 2.4, tak i 5.0 GHz: Zaručuje nejvyšší možnou stabilitu při připojení k lokální síti pomocí Wi-Fi.
  • Bluetooth 4.x: Možnost připojení Bluetooth ovladačů, klávesnic, audio reproduktorů, sluchátek atd.
  • HDMI vstup: Možnost připojení externího HDMI zdroje a zobrazovat jej jako obraz v obraze, případně nahrávat soubor

HDMI 2.0a výstup: Pro výstup videa v rozlišení až 4Kp60 HDR - Celá řada dalších A/V terminálů: S/PDIF optický audio výstup, S/PDIF koaxiální audio výstup, analogový stereofonní audio výstup, kompozitní video výstup

Řízení a ovládání - iOS a Android mobilní aplikace: Možnost ovládání přehrávače pomocíaplikací pro iOS/Android mobilní zařízení

Vstup pro dálkové ovládání: V případě instalací, kde přístroj není ve viditelnosti IR dálkového ovladače lze zapojit externí IR čidlo

• IP control: Možnost integrace přehrávače do různých řídících systémů
  • Control4: Díky připravenému Control4 driveru lze přehrávač začlenit do systému integrovaného domácího řízení.
  • Crestron: Díky připravenému Crestron driveru lze přehrávač začlenit do systému integrovaného domácího řízení.
  • Z-Wave (*): Připojte kompatibilní USB Z-Wave klíčenku pro použití mediálního přehrávače jako Z-Wave Smart Home hub a vybudování chytré domácnosti na základě Z-Wave technologie.

2zákazníci nedoporučují produkt

• perfektní ovládání a samoinstalace

• České menu.Jednoducha instalace i pro amatéry.Dobře vypadá.
    • Laciný hdmi kabel. Nemá analogový rca vystup, ale to bych chtěl za daný peníz už trochu moc. Po vypnutí si pamatuje posledni prehravane místo, ale musíte znovu navolit titulky. Vesměs detaily.

Bez přehánění přehraje naprosto vše. Oproti předchozímu modelu má už hdmi 2.0 a usb 3.0.Špičkový upscaling do 4k při snímkové frekvencii 60p.Na rozdíl od drahých uhd bd přehrávačů panasonic, sony cca za 20000kč umi všechny zvukové kodeky. Dolby atmos, dts x,dolby true hd atd. Teď se bavíme o přehrávání z externího hdd. Načítání souborů 20gbit a vyšší zhruba 1vteřina. Zatímco tv si pamatuje max.osm stop titulků, tak dune vám zobrazí všechny. Konečně přehrávač, který vám přes usb přehraje vše v té nejvyšší kvalitě. Zapojen ho mám do receiveru denon x-2300w. Na závěr,pokud víte co kupujete, tak jste spokojeni. Při přehrávání hudby mp3,flac, hi-res může být absence rca trochu problém. Přes hdmi nebo optiku hraje dost slušně, ale audifilský zážitek to není. Na druhou stranu, kdo by si pouštěl hudbu z receiveru.

• Od mé poslední recenze jsem zjistil, že DUNE skutečně přehrává 4K 60p, ale jenom v H265 a ne v H264.
    • Na nové firmware bych nespoléhal. Mám přehrávač už 3/4 roku a mé problémy zatím neřešil žádný.
    • Nově jsem zjistil, že nezobrazuje správně ani fotky z mobilu focené na výšku.

Nebýt té možnosti přehrát H265 4K 60, tak bych ho vůbec nevyužíval.
    Tak myslím, že minipočítač s KODI je pro mne opět tou nejlepší volbou.

• Hledal jsem dlouho a spolehl se na hodnocení a především poměrně masivní kampaň podpořenou odbornými recenzemi, dlužno říci, nejen z lokálních zdrojů.
    • obsáhlé, ale přehledné menu
    • široká možnost nastavení
    • atraktivní vzhled aplikačního prostředí
    • komfortní implementace do domácí sítě
    • přehledné vyhledávání obsahu na serveru / NAS
    • Přes veškerou snahu se mi nepodařilo načítat externí titulky při zachování stejného názvu video souboru podle jeho vlastností.
    • Nevím, kde jsem dělal chybu, ale ani české kódování titulků mu nesedlo ve většině případů (několik pokusů o upgrade firmware a změnu kódování se minul účinkem).
    • AVI soubory přehrává trhaně, resp. s rozmazaným obrazem v pohybu.
    • Podpora výrobce je jako jinde - poraď si sám jak umíš. Distributor v ČR je naopak vstřícný a fanda, který rád poradí, když ví. Se mnou si však rady nevěděl.
    • Doplňuji recenzi po dalších měsících provozu. Po ujištění distributora, že mnou zaslaný video soubor a připojené titulky bez problémů přehrál, si já zoufám. Externí titulky nenačítá žádné, češtinu se naučil, stáhl jsem si beta verzi firmware, zda to bylo, co pomohlo, nevím. Veškeré filmy s externími titulky tak před spuštěním musím upravit dalším softwarem.
    • Dodnes jsem si nezvykl na dálkový ovladač, ovládání rozhodně není intuitivní, i když umožňuje drobné uživatelské úpravy - přiřazení funkcí pod některá tlačítka.
    • Přehrávač nepatří k nejrychlejším, procesor si dává při načítání úloh dost na čas.
    • Nechal jsem se zlákat luxusním vzhledem, množstvím připojením a deklarovanou podporou NAS. Za 8 tisíc je to ale naprostý nesmysl a habaďůra na kupce.

Zařízení je drahé na to, co vše neumí. Prostě jsem sáhl vedle a mohl jsem ušetřit pár tisíc a dobře se bavit u jiné, mnohem levnější krabičky a možná mnohem lépe.
    Pěkný vzhled, komfortní možnosti připojení do domácího AV systému, pěkný vzhled ovládacího SW, ale to je vše. S uživatelského hlediska nemá hodnotu ani 10% kupní ceny.
    Koukat na You Tube, Netflix a další ptákárny můžete dnes, když si koupíte Smart TV, na to nepotřebujete vyhodit dalších 8 tisíc.

přehraje zatím vše co jsem pustil

• , zakoupeno v pphifi

• Velmi dobrý obraz a zvuk snadné ovládání základních funkcí.
    • Uvedl jsem doporučuji pro jiný účel, než je ten, pro který jsem ho pořídil.
    • Neexistuje manuál a už vůbec ne v češtině.

• vypadá velmi dobře, vybavenost,kvalita,jednoduché nastavení.
    • špatná čeština,nemá vnitřní uložiště na hdd.přehrávač kodi,spmc.nepřehrává 5.1 a 7.1 ve zvuku,jen stereo,

předem recenze,chci napsat,neposlouchejte lidi,kteří recenzují jako anonymní a nemají zkušenosti ..píšou opravdu nesmysli,věnuji se audio videu řadu let,.. a také jsem sám měl možnost vyzkoušet řadu přehráváčů--ale k recezni,je to nejlepší přehrávač v dané ceně,přehraje vše,dnes je nutností hlavně mkv,iso a bluray,4k filmy.. přehrávač má velmi kvalitní převodníky,jedinou věc,kterou jsem nepřehrál byl raw..přehrávač umí atmos,7.1 5.1 a po zaregistrování webshare,si pustíte i z netu filmy,..pouze ve stereu, spmc a kodi neumí zatím 5.1 ,spíš to neumím rozchodit na dune..určitě vás tento přehrávač nezklame,vyhrál i ve stereu a videu jako nejvýkonější přehrávač..měli pravdu..doporučuji koupit klavesnici ..z ovládačem se špatně ovládá internet ..gmail a podobně..

• Přehraje vše - 4K, mkv, kodek x265 a dokonce i streamované SACD (dsd, dsf)
    • -

Má velkou výhodu v nastevení titulků - dokáže měnit font, barvu, velikost i pozici.

• , zakoupeno v pphifi

• Perfektní multimediální centrum, které přehraje vše co mu předložíte.

• Asbolutně nejlepší přehrávač pro multimedia. Přehraje vše v perfektní kvalitě.Dune GUI + Android funguje bez chybičky.

Zkoušel jsem i jiné značky multimedialnich přehrávačů, ale vždy jsem skončil u DUNE HD. Kvalita, perfektní prostředí, jednoduché nastavení a ovládání. Mohu jen doporučit.