Denon DNP-730AE

WI-FI

WI-FI

Díky vestavěné Wi-Fi bezdrátové technologii se DNP-730AE připojuje k internetu prostřednictvím vaší domácí sítě, otevírá svět hudby z internetových rozhlasových stanic, stejně jako placenou streamování službu Spotify pomocí nejmodernějšího systému Spotify Connect. S AirPlay si můžete vychutnat poslech vašich oblíbených skladeb bezdrátově z vašeho přenosného zařízení se systémem iOS, včetně iPhone, iPod touch a iPad. DLNA certifikace 1.5 jej umožňuje připojit k počítači PC nebo Mac prostřednictvím domácí kabelové nebo bezdrátové sítě a přidat další možnosti streamování.

Cenově výhodný výprodej síťového přehrávače, který byl vybalený a předvedený v našem poslechovém prostoru. Síťový přehrávač je velmi dobrém stavu. Na síťový přehrávač se vztahuje plná záruční doba 24 měsíců. Fotografie ukazují skutečný stav výrobku.

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

Přímé streamování hudby ze zařízení iPad, iPhone, iPod touch a knihovny iTunes pomocí funkce AirPlay

Podpora hudební služby Spotify Connect

Internetové rádio přes server vTuner

Streamování hudebních souborů z PC/síťového disku

Gapless playback (přehrávání bez mezer) pro DSD, WAV, FLAC, AIFF a ALAC

USB vstup na čelním panelu pro iOS přístoj či USB paměťové zařízení

Přímé digitální připojení iPhone/iPod/iPad po USB

Tvorba vysoce kvalitního zvuku

Inženýři v Denonu používají přísné poslechové testy pro výběr součástek, aby zajistily vysokou kvalitu zvuku pro DNP-730AE. Je vybaven vysoce přesným 32-bit / 192 kHz Burr Brown PCM1795 D / A převodníkem, jaký se používá v prémiové třídě Denon CD přehrávačů. Tento převodník vám umožní vychutnat si detaily hudby s vysokou věrností, včetně akustických rezonancí koncertního sálu. Signálové cesty byly vytvořeny pečlivě tak, aby byly jednoduché a přímé a zajistili čistý zvuk pro přehrávání. Minimalizace signálových cest brání degradaci signálu mezi obvody. Omezovač jitteru má za úkol dosáhnout ještě přesnější a čistší reprodukci zvuku.

Univerzální přehrávání digitálních hudebních souborů

DNP-730AE může přehrávat téměř jakýkoli formát digitálního zvuku, který je k dispozici, a to z paměti USB, nebo prostřednictvím připojení k síti. Seznam typů souborů zahrnuje ztrátové formáty jako MP3, WMA a AAC, ale i bezeztrátové formáty včetně ALAC, AIFF, WAV a FLAC HD (až 24 bitů, 192 kHz). Kromě toho může DNP-730A dokonce přehrávat i DSD soubory (v rozlišení 2.8MHz a 5.6MHz) přes DLNA streaming. DSD formát se stává populárním mezi audiofily po celém světě. Přehrávání bez mezer je k dispozici i pro DSD, WAV, FLAC, AIFF a ALAC soubory.

Otevřete své stávající Hi-Fi sítím

DNP-730AE je perfektním doplňkem k vysoce hodnocenému stereofonnímu zesilovači Denon PMA-720A a CD přehrávači DCD-720AE. Zároveň může rozšířit stávající stereo systém o sílu sítě. Tak lze snadno připojit váš Hi-Fi systém do prostředí Spotify Connect, internetových rádií a dalších formátů streamování.

Naprosté pohodlí

Připojte svůj Apple iPod nebo iPod touch na DNP-730A přes komfortní USB port na předním panelu a poslouchejte své oblíbené hudební skladby současně s nabíjením zařízení. Tři řádkový velký OLED displej se postará o jasný a široký pohled na ovládání. Naše aplikace Denon Hi-Fi Remote App umožňuje snadno ovládat plnou škálu možností DNP-730A, přičemž je k dispozici pro Apple, i Android zařízení. Pomocí této aplikace můžete dokonce ovládat některé Denon zesilovače nebo CD přehrávače prostřednictvím DNP-730A.   technické parametry

Reprodukovatelné frekvenční pásmo PCM 2 Hz – 96 kHz

Frekvenční rozsah PCM (vzorkovací frekvence 192 kHz) 2 Hz – 96 kHz

Frekvenční rozsah PCM (vzorkovací frekvence 44,1 kHz) 2 Hz – 20 kHz

Reprodukovatelné frekvenční pásmo DSD 2 Hz – 100 kHz

Frekvenční rozsah DSD 2 Hz – 50 kHz

Odstup signál / šum 115 dB (ve slyšitelném pásmu)

Dynamický rozsah PCM 100 dB

Dynamický rozsah DSD 105 dB

Harmonické zkreslení PCM 0.0020 % (1 kHz)

Harmonické zkreslení DSD 0.0010 % (1 kHz)

Analogový výstup 1x (dvoukanálový)

Digitální výstup 1x (optický)

USB vstup 1x na čelním panelu

Napájení 230 V, 50/60 Hz

Spotřeba (provozní) 18 W

Spotřeba (stand-by) 0.4 W

Rozměry (šířka x výška x hloubka) 434 x 73 (bez antény) x 297 mm

Hmotnost 2,9 kg

1zákazník doporučuje produkt

• zvuk je jednoznačnou devízou tohoto stroje, hlavně proto si ho vážím. Měl jsem možnost otestovat Hamu DIT2000, mezi kterou jsem se rozhodoval, ale to se ani nedalo srovnat. Denon hraje lépe, dokonce i mp3 přes něj pouštím raději, než z PC přes drahý BB DAC, kterého najednou není potřeba
      • design je taktéž velkou doménou,kartáčovaný hliník je krásný a důstojný, v sestavě se vyjímá, se standardní šířkou hifi komponent, navíc existuje v obou nejpoužívanějších barvách
      • 50 předvoleb je ideální počet, Hama má jen 10 :-)
      • líbí se mi práce s displejem, 4 polohy osvětlení, přičemž poslední zhasne a rožíná se až při povelu z DO, Hama úplně zhasnout nejde a hlavně se pro změnu jasu musí hluboko do menu, tady je na to spešl tlačítko
      • pomocí BubbleUPnP se mi podařilo pouštět hudbu z mobilu
      • písmena na displeji jsou veliká a jdou přečíst i z křesla, zase ale díky tomu delší názvy po displeji běží a trochu to ruší
      • ovládání aplikací, doporučuji přes ni hledat a ukládat rádia, přes DO je to boj
      • kvituji možnost volby tří zdrojů třemi samost. tlačítky, u Hamy je jen jedno (má toho víc, DAB, FM) a musí se člověk ke všemu proklikat
      • rychlost menu je tristní, z točícího se kolečka občas šedivím, nechápu, že tomu nemohli dát rychlejší "srdce", hraje to dobře, vypadá to dobře, tak proč je to sakra takový slimák? Hama ho strčí do kapsy levou zadní, ale to je také její jediná přednost
      • na celkovou koncepci menu - ladění a mazání stanic jsem si chvíli zvykal, ba i přepínání je dílo - šipkami je jiný směr než tlačítky P +a-, no aspoň to narozdíl od Hamy jde, ta má jen předvolby čísly
      • docela jsem se natrápil s flash diskem, který načítal strukturu až 50s. Po smáznutí a vrácení 20GB načítá vše do 10s, ale s USB zápasí všichni, opět nedoladěno a chce to si s tím pohrát
      • displej nezná diakritiku, zobrazuje paznaky
      • má spotřebu 4W ve stand-by, po zapnutí 6W
      • ten soft je fakt na zabití, po čase jsem zkusil rozchodit bubble upnp z mobilu, stroj se hryzl a pomohl až uživatelský reset, další hodiny ladění rádií :-(((
      • Po skoro roce používání musím jen potvrdit, že soft je děs, je to nestabilní, musel jsem si vytvořit vypínač od sítě, a stejně musím co pár měsíců provést reset stroje a ladit znovu, neb se pořád kouše a pak nepomůže nic.To je něco na moje nervy...

Pokud se přístroj nechá uspat (16s), startuje za 9s a stanice přepíná do 7s. Podobné je to i s hudebními soubory.
      Přístroj doporučuji, ale jen díky zvuku a desingu a taky těm, kteří mají komponenty ke 100 litrům a zvuk docení. Jenže movití si stejně koupí ještě něco lepšího a hlavně stabilnějšího..
      Je sakra co ladit a věřím, že na poli streamerů se to teprve pořádně rozjede, stále je to relativně nový obor...

• kvalitní zvuk
      • přehrává FLAC
      • vzhled
      • dálkový ovladač ovládá i zesilovač
      • ovládání Android aplikací, příp. přes DLNA
      • ve stand-by píská zdroj (lze odstranit flashkou v USB)
      • velmi pomalé načítání obsahu USB disku
      • software obecně

Líbí se mi možnost ovládání přehrávače přes DLNA (např. Bubble UPnP). S aplikací Denon Hi-Fi Remote lze kromě samotného výběru a přehrávání hudby přístroj probouzet ze Stand-By, nastavovat jas displeje a časovač automatického vypnutí. Díky IR kablíku lze dokonce ovládat zesilovač PMA-720AE (probouzení ze Stand-By, hlasitost, výběr zdroje).

Po softwarové stránce mě přístroj zklamal. Velmi často se stávalo, že přístroj po přehrávání hudby ze Spotify zamrznul a nepřehrál vůbec nic (ani jiný zdroj). Pomohlo až odpojení napájecí šňůry ze zásuvky. Na podpoře výrobce mě přesvědčili, že se jedná o HW chybu. Přístroj jsem tedy vrátil v 14denní lhůtě. Za pár měsíců jsem si jej koupil znovu (jiné S/N). Druhý kus se choval naprosto stejně. Opět jsem řešil s podporou výrobce, oprava má být údajně k dispozici v dohledné době.
      Kromě toho někdy přehrávač po přepnutí zdroje zobrazí obsah původního. Někdy na chvíli, někdy tak zůstane.
      Špatně je taky podle mě napsáno čtení USB disku. Načtení 60 GB hudby ve FLAC trvá něco pod 2 minuty (Sandisk Ultra Fit 64 GB). Přehrávač čte zřejmě při inicializaci i obsah souborů (načtení stejné struktury složek s méně soubory trvá mnohem kratší dobu).

Vzhledem k ceně a problémům se software přístroje bych ho známým nedoporučil.