Sencor SHR 9600T

Podpora titulků

• Přehrává téměř vše, dva tunery
    • Hlučný větrák, složité nastavování bez HD který není v dodávce některé funkce nejdou

Mediální centrum, které mě moc nenadchlo

• vzhled
    • moznosti pripojeni - pripojite i na starou televizi
    • prehravani z LAN (SMB, FTP), v mem pripade z pripojeneho NAS
    • prehraje naprosto vse - i MKV (h.264 + nekolik audio streamu + titulky) bez problemu vcetne prepinani mezi streamy a diakritiky v titulcich vcetne HD 1080i
    • dva DVB-T tunery
    • firmware - nektere funkce, napr. youtube nefunguji
    • razeni programu - je nutne stahnout soubor se seznamem kanalu, ktery si musite naji v hlubinach linuxoveho filesystemu a zeditovat ho v externi aplikaci

Co se tyce zakladnich funkci (prehravani filmu a televize), bez vyhrad, dela co ma, za tu cenu urcite dobry kup. Slabinou tohoto pristroje je firmware, ktery neni dotazeny, prehravani z Youtube funguje jak komu, nektere polozky v menu nastaveni jsem jeste nepochopil a v manualu nejsou popsane. Nicmene pokud jste alepspon trochu zkusenejsi uzivatel a ozelite videa z YT, urcite muzu koupi doporucit.

• Cena vzhledm k výbavě
    • Vzhled, v obýváku vypadá jako příjemný doplněk
    • Dva tunery, nahrává dva programy a ještě k tomu umí najednou přehrávat z HD.
    • Při dopojení externí mechaniky umí přehrát DVD.
    • Dálkové ovládání funguje prvotřídně, má vysoký dosah a není nutné ho přesně zaměřovat.
    • Kvalitní obraz.
    • Dost se zahřívá, vysoká spotřeba 3W ve stand by (dnes běžně pod 1W) s diskem 35 W ( dnes běžně 15 až 20 W).
    • Při nahrávání nelze mazat, ani editovat ostatní nahrávky, což je v případě že umí nahrávat ještě jeden program nepochopitelné a velmi nepraktické.
    • Na rozdíl od nižší varianty SHR 9500 není na první pohled vidět jestli je jen zapnutý, nebo nahrává a tak se Vám může stát, že ho, při vypnuté televizi, omylem vypnete při nahrávání.
    • Displejík je sice krásný, ale z dálky sledování televize, nečitelný.
    • Malá tlačítka a nápisy na dálkovém ovládání nedoporučuji pro lidi se špatným zrakem nebo motorykou prstů
    • Na rozdíl od nižší varianty 9500 která, má 2x SCART, nemá ani jedn SCART vstup a je tedy pro starší televize bez HDMI nevhodný.
    • Nemá Wi-Fi , což považuji v dnešní době za nepříjemný nedostatek.

Patří mezi levné, energicky náročnější, ale dobře vybavené přístroje s kvalitním obrazem.
    Doporučuji pro uživatele televize s HDMI vstupem, kteří jsou ochotni za nízkou cenu tolerovat vyšší spotřebu a drobné nedostatky v ovládání.

Podpora titulků

HD přehrávač a rekordér - 2x HD DVB-T tuner, DivX/ XviD/ H.264/ DVD/ MP3/ WMA/ OGG/ FLAC/ JPEG, dotykové ovládání, 2x USB, interní 3.5" SATA, HDMI 1.3, AV, LAN, DO. HD přehrávač a rekordér SENCOR SHR 9600 je splněným snem v dnešním světě přeplněném multimediálními formáty všeho druhu. Disponuje dvojicí HD DVB-T tunerů a zvládne přehrát takřka vše co dnešní divoký svět filmů, hudby i fotografie nabízí. Perfektní je rovněž podpora nejrozšířenějších formátů titulků, což umožní velmi pohodlné přehrávání i jiných než dabovaných filmů. Navíc kromě přehrávání zvládá toto zařízení také nahrávání na externí pevné disky připojené pomocí USB portu nebo interní ve

2zákazníci nedoporučují produkt

• Přehrává téměř vše, dva tunery

Mediální centrum, které mě moc nenadchlo

• Přehraje naprosto vše
    • Přístup přes síť
    • Nahrávání dvou digi programů současně
    • Analogový vstup
    • Ne úplně spolehlivé časované nahrávání
    • Podpora disku max 2TB
    • Stovková síť
    • Problematické přeuspořádání kanálů
    • Nemožnost editace titulů

Moje recenze bude trochu zaujatá, protože tento přístroj jsem zakoupil jako náhradu za iamm ntr83, který vůbec nenaplnil moje očekávání a nevydržel v chodu ani 30 minut. Takže kdybych někde byl příliš nadšený, je to právě tím, že tento přístroj, ačkoliv vzhledově, softwareově i ovládáním chudší, narodíl od iammu funguje.
    To by byl důvod koupě. Přístroj pracuje lépe, než jsem očekával, v zásadě tak, jak by měl fungovat. Koupi jsem si naplánoval tak, abych ho stačil vyzkoušet, a případně ho mohl dojet omlátit obchodu o hlavu (u toho iammu jsem to nestihnul). Ale nic takového potřeba nebylo, přístroj už půl roku seká latinu.
    Přístroj je vybaven dvojitým digitálním tunerem a může nahrávat dva pořady současně. To neni zase tak neobvyklé, umí to i některé set-top-boxy. Digitální vysílání je nahrávané i včetně metainformací, takže výsledné video má kromě obrazové a zvukové stopy příslušného programu též stopu EPG celého multiplexu a teletext. Nahrají se tedy třeba i skryté titulky (str 888). Kromě toho neni vůbec k zahození možnost podívat se na informaci, co je to vůbec za pořad (bohužel informace v EPG jsou velmi lajdácké a to ve všech televizích).
    Nahrávání z analogového vstupu není nejlepší, ale pro většinu případů bohatě postačí. Ve srovnání s počítačovou televizní kartou má o něco horší synchronizaci, což se projeví zvlněným okrajem zdigitalizovaného videa. (Oba přístroje dostávaly stejný signál.)
    Nahraný pořad nelze nijak editovat, myslím tím rozdělení, ustřižení, nebo vystřižení nechtěných částí (pod položkou edit se skrývá akorát přejmenování a smazání). Škoda, jinak by to byla ideální náhrada videorekordéru. Formát ts nepatří mezi podporované mezi střihovými programi, pinnacle jej odmítá, někdy si s ním poradí cyberlink, který byl součástí vypalovačky. Většinou je ale opravdu nutné nahrávku konvertovat. Za to přehrávání je bez problémů, kromě VLC, u kterého jsem problémy nečekal, to zvládne i media player vestavený ve windows, kde bych naopak problémy čekal. VLC navíc ukáže i teletext a EPG (pozor nejnovější 2.2 má nějaké problémy, ale starší ne).
    Časované nahrávání je docela spolehlivé, ale neni ani zdaleka stoprocentní. Pokud jsou naprogramované dva programy přes sebe, musí mít nějaký odstup začátků (tušim nejmíň tři minuty), aby je přístroj vůbec povolil. Potom je vhodné, je-li přístroj přepnutý na program toho plánu, jinak se s velkou pravděpodobností nenahraje.
    Propojení s počítačem je možné přes USB, ale neni to vůbec dobré. Přenos je velmi pomalý a přístroj je jím plně zaměstnán a nemůže vykonávat nic jiného (sledování televize, přehrávání, nahrávání...). Daleko lepší je propojení pomocí ethernetu. Bohužel síť je jenom stomegová, nikoliv gigová, což znamená při řádově gigabajtových souborech několikaminutové přenosy. Ale je to rychlejší a elegantnější, než USB, kromě toho přenos probíhá na pozadí a lze jej provádět třeba i při záznamu (i když málokdy mám tu odvahu, nechci se spoléhat na to, že záznam má potřebnou prioritu před komunikací). Propojení v síti neni úplně jednoduché, a u mě trvalo několik dnů, než si na sebe s počítačem zvykli. Ze začátku fungovalo pouze připojení FTP a přístroj také ne vždy viděl počítač. Teď si troufnu tvrdit, že je to bez problémů. Vůbec okamžitý přístup k nahrávkám po síti beru jako významnou výhodu.
    Přístroj přehrál snad vše, co jsem mu předložil, počínaje malými AVI z dob windows 3.11 až po full-HD nahrávky. Samozřejmostí je podpora datového kontejneru matrjoška. Ale moje sbírka videí není v tomto smyslu nijak bohatá.
    Trochu problematické je přizpůsobení televizních kanálů. My co jsme zvyklí, že na jedničce má být jednička, na dvojce dvojka, na trojce nic (protože prima skončila a přesunula se na sedmnáctku jako prima family) a na čtyřce nova máme trochu problém. V zásadě je nutné editovat chanels.txt pomocí příslušného programu (je to binární soubor navzdory příponě txt), viz příslušná fóra.
    Zajímavý byl i přechod na zimní čas. Přístroj, jak je u linuxových systémů zvykem využívá interně čas GMT. Tento čas je zřejmě i součástí televizního vysílání, protože všechny plány v první den zimního času se nahrály bez problémů, ale po nastavení pásma na GMT+1 (zimní čas) se všechny plány o hodinu šouply (přístroj je zřejmě má v GMT) a začlo se nahrávat o hodinu dřív, což je ten lepší případ, protože jsem mohl zasáhnout a nastavení plánu opravit.
    Přístroj podporuje disky maximálně do velikosti 2TB, což je divné, protože linux pro stolní počítače podporuje větší disky už poměrně dlouho. Disk je nutné dokoupit zvlášť, ale to není tragédie, spíš naopak. U tohoto typu přístrojů platí, že pokud se dodávají s diskem, je cena té sady (disk+mmc) neúměrně vyšší. Kromě toho, pokud si tam člověk ten disk dá sám, neni potom pro něj problém jeho výměna.
    Co se mi nepodařilo je propojení s optickou mechanikou, zkoušel jsem několik různých z negativním výsledkem.
    Koukám na délku mého textu, další vlastnosti nechám na dotazy, snad to někomu pomůže. Žel bohu jsem se dostal k napsání recenze až po takto dlouhé době, kdy už se přístroj prodává jen na několika málo místech. Přístroj je vhodný spíš pro lidi, kteří si tykají s počítačem, ovládání je poměrně komplikované, i když zvládnutelné. Dvojité kurzorové klávesy na ovládání chtějí trochu cviku a neni to nic pro mohutné prsty.

• vzhled
    • moznosti pripojeni - pripojite i na starou televizi
    • prehravani z LAN (SMB, FTP), v mem pripade z pripojeneho NAS
    • dva DVB-T tunery
    • firmware - nektere funkce, napr. youtube nefunguji

• Cena vzhledm k výbavě
    • Vzhled, v obýváku vypadá jako příjemný doplněk
    • Dva tunery, nahrává dva programy a ještě k tomu umí najednou přehrávat z HD.
    • Při dopojení externí mechaniky umí přehrát DVD.
    • Kvalitní obraz.
    • Displejík je sice krásný, ale z dálky sledování televize, nečitelný.
    • Nemá Wi-Fi , což považuji v dnešní době za nepříjemný nedostatek.

• Cena - výkon.
    • Dva tunery.
    • Pevný disk.
    • Vše.
    • Nemá ani časovač pro vypnutí, když člověk usíná u televize.
    • Nemá scart.
    • Nemá internetovou TV.
    • Nemá TV archivy.
    • YouTube nepřehraje každé druhé video.
    • Hlasitější větrák.
    • Velice slabá vnitřní vybavenost pro práci na internetu.

Je to lepší set top box, kromě toho neumí skoro nic.Nemá TV archivy, internetovou TV, YouTube nepřehraje většinu videí, zahlásí video není podporováno. Internetové rádio se musí hledat na internetu a složitěji dodat do nabídky, dle nedostatečného návodu. Malá písmenka na obrazovce. Při příštím nákupu jiného multimediálního centra pečlivě prostuduji všechny recenze a videa na YouTube. Tento výrobek je pro velice nenáročného uživatele co chce nahrávat z TV a koukat na jiný program TV a uvolnit místo ve svém PC a všechny filmy, muziku a fotky dát na pevný disk v multimediálním centru.

• - možnost vložení interního disku s formátem NTFS (pro čtení i nahrávání)
    • - přehrávání DVD z interního disku včetně menu jak ve formátu ISO tak i z VIDEO_TS (kde se při zadání tohoto dir zeptá zda přehrát nebo otevřít, dáme-li přehrát přehraje to jako DVD)
    • - možnost kopírování souborů tam a zpět z pc přes síť (player se zobrazuje v místech v síti na PC a interní disk je sdílený, naopak na playeru najdete PC připojené v síti a můžete z nich přehrávat nebo kopírovat soubory máte-li je sdílené)
    • - možnost připojení k pc přes USB (jako externí disk, kopírování souborů je tak rychlejší než přes síť a nemusíte vyndavat disk)
    • - přehrávání avi znamená skutečně i DivX, XviD
    • -upgrade firmware (to je prý nutné dělat pro zachování možnosti přehrávat YouTube, které se čas od času znefunkční - vina asi na straně YouTube, zatím mi funguje, mám firmware z února ze stránek sencor.cz, dělal jsem to z usb FLASH DISKU - bez problému)
    • -čtečka SD karet
    • - po výpadku elektrické sítě se zapíná
    • - hlučný ventilátor
    • -při startu se nepřepne automaticky do DVB-T ale do průzkumníka
    • (otravné pokud využíváte tuner z playeru, výhodné pokud jen přehrávate videa z disku)
    • -nahrávky z DVB-T nepojmenovává podle EPG (v případě potřeby ale je možnost je pojmenovat ručně)
    • - některá videa z YouTube nepřehraje
    • -pomalá reakce dotykové klávesnice na playeru (tak pomalá až budí dojem nefunkčnosti), s dálkovým ovládání je to ok
    • - není SCART, jen cinch a HDMI
    • -všechna menu a seznamy jsou poměrně malými písmeny (nic pro slabozraké)
    • -pro internet jsou předvolené aplikace (Youtube, Picasa, Flicker a ještě asi dvě co si nepamatuji, nic jiného nelze, surfovat po internetu nejde

-zatím nelituji, výše uvedené klady a zápory jsem napsal na základě několikadenní zkušenosti, možná že něco jde jinak, jen jsem na to nepřišel - předem se omlouvám

• - ovládání je poměrně intuitivní a pochopitelné i bez čtení návodu
    • - přehraje všechny formáty, které jsem mu předhodil
    • - časované nahrávání z DVB-T funguje spolehlivě (ale je nutné jej programovat v určitém předstihu - 3-4 minuty bezpečně stačí - aby se přístroj mohl inicializovat z pohotovostního režimu).
    • - naprogramované údaje podle EPG lze kompletně editovat - tedy prodloužit nahrávání, změnit začátek apod.
    • - podle výrobce umí digitalizovat z exterích zdrojů přes AV cinch - nezkoušel jsem
    • - 2 x HD DVB-T tuner (MPEG 2,4)
    • - display
    • - jednoduchá instalace HDD
    • - HDMI kabel v příslušenství
    • - větráček přístroje je trošku slyšet, ale není to nic, co by se nedalo přežít :-)
    • - naladěným DTV programům nelze jednoduše přidělit číslo na dalkovém ovladači (přesun programů na čísla předvoleb), takže jsou na čísle, jak byly naladěny. Lze to však jednoduše vyřešit FTP připojením přehrávače a editací souboru DTV_channel.txt - viz. google

Před tím, než jsem jej kupoval, tak jsem moc nevěděl, do čeho jdu - recenzí moc není, tak snad Vám trochu ta má pomůže. Zásadní pro mne byl hluk a přívětivost DVB-T tuneru a jeho funkcí. Hluk je OK, větráček je trošku slyšet, ale ne příliš - spíš šum proudícího vzduchu. U DVB-T tuneru lze konstatovat, že citlivost má velmi dobrou, nemám problém s naladěním všech dostupných programů v místě instalace. Trochu problém je s tím, že nejde jednoduše přeřadit kanály dle osobních preferencí (např. ČT1 na 1, Novu na 2, Primu na 3 apod.). Je třeba přes PC editovat soubor DTV_channel.txt, který získáte z přehrávače přes FTP a upravený jej nasypat zpět (pomůže Vám strýček Google - jedná se o problém asi většiny těchto zařízení s DVB-T tunerem). Po instalaci HDD získáte opravdu hromady místa Vaše multimédia.